29 січня 1918 року. Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яка розташовувалася на 130-му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна. Учасники події: невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії , яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У запалі протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду, в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій, які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті.
Як тільки не називали його історики - громадянська війна, внутрішні суперчності. Але тепер, коли Україна знову переживає важкі часи, запитань не залишилось: східний сусід завжди розглядав нежалежну Україну як свою політичну поразку і намагається зашкодити цьому усіма можливими способами. Ведеться постійна інформаційна війна, окуповано Крим, зруйновано Донбас. За незалежність України поклали життя Небесні батальони. І серед них - юні Герої, такі ж юні, як і ті українські студенти, що 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій під Крутами.
З метою громадянсько-патріотичного виховання у січні 2016 року в школі проведена низка навчальних, виховних заходів щодо відзначення Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Крут: години спілкування, лекції, інтелектуальні конкурси,перегляд фільмів, присвячені політичним та історичним подіям .
|