28 квітня 2017 року в Жовтневому НВК відбулася естафета педагогічних інновацій «Нові горизонти української школи», в рамках якої делегації освітян із Гатищенського та Рубіжненського НВК ознайомилися з інноваційними формами роботи педагогічного колективу щодо формування національно-патріотичного виховання учнів та вихованців.
Із хлібом-сіллю щиро привітали гостей учні та адміністрація закладу і запросили взяти участь в естафеті педагогічних інновацій. Кожному учаснику було вручено програму святкового дня із переліком запланованих заходів.
У ході презентації Жовтневого навчально- виховного комплексу директор Прасол А.Л. продемонструвала учасникам його фінансово-господарську діяльність. Зокрема, вона зазначила, що завдяки участі закладу в обласній програмі «Разом у майбутнє», а також співпраці із місцевими органами самоврядування та спонсорській допомозі фермерських господарств протягом останніх 3-х років було істотно покращено матеріально-технічний стан школи. Також Алла Леонідівна розповіла про організацію роботи з педагогічними кадрами, повідомила про реалізацію планів розвитку.
Заступник директора з НВР Заморіна В.М. ознайомила колег із організацією методичної роботи, її головними завданнями та структурою. Поділилася досвідом роботи з обдарованими дітьми. Про стан виховної роботи інформувала заступник директора з виховної роботи Пащенко М.А. Вона акцентувала увагу на тому, що на сучасному етапi розвитку України виникла нагальна необхiднiсть здiйснення системних заходiв, спрямованих на посилення патрiотичного виховання дiтей та молодi — формування нового українця, що дiє на основi нацiональних та європейських цiнностей. І тому в Жовтневому НВК сформувалася чітка система національно-патріотичного виховання учнів та вихованців.
Гості змогли ознайомитися із методичними знахідками педагогічних працівників Жовтневого НВК. Свої розробки виховних годин та уроків подали на виставку учитель історії Мошківська К.О. («Чорнобильська катастрофа-національна трагедія народу», 8 клас; «Іван Мазепа. Внутрішня і зовнішня політика»,8 клас ), учитель української мови і літератури Брюхнова Л.В.(«Йде Великдень в кожну хату»,11 клас), учитель початкових класів Бурчакова В.С. («Країна в якій я живу»,3 клас), учитель початкових класів Шевлякова І.Л.(«Батьківщина-рідна земле»,1 клас), учитель фізичної культури Хлистун С.І.( «Козацькі розваги»,1-11 класи), учитель англійської мови Серебреннікова О.І. («Україна. Київ-столиця України»,6 клас), учитель математики Васьківський О.І. «Додавання натуральних чисел»,5 клас) тощо . Своїм досвідом роботи з формування національно-патріотичного виховання молодших школярів поділилася учитель початкових класів Пащенко М.А. Цікавою та яскравою була виставка декоративно-прикладного мистецтва, яку підготували члени шкільних гуртків. Прекрасною демонстрацією «золотих рук» гуртківців стали композиції з дерева та тканини, квіти із натуральної шкіри, вишиті картини та рушники. Справжню насолоду подарувала виставка дитячих світлин «Моя Україна» із зображенням краєвидів рідної Вовчанщини.
А о десятій годині зазвучали сурми-почалася військово-патріотична гра «Зірниця», яка проводиться в закладі вже 4-й рік. Учасники вишикувалися в бадьорі шеренги. За традицією відбулося підняття Державного Прапору України капітаном команди-переможиці минулорічної «Зірниці», а потім зазвучали зворушливі слова гімну у виконанні всіх учасників цього свята.
Із вітальним словом до присутніх звернулася директор НВК Прасол А.Л., яка побажала всім миру, злагоди, а командам-перемоги. Привітав також колективи шкіл голова громадської організації ветеранів АТО Вовчанщини та патріотичних громадян Українець А.Г. На святі були присутні й інші шановні гості: начальник зв’язку інформатизації військового комісаріату Гавриловський В.І., старший розвідник державної прикордонної служби України Ситник В.М., учитель математики та інформатики медичного коледжу Кравченко О.А ., начальник караулу 47ДПРЧ м.Вовчанська, старший лейтенант служби цивільного захисту Бондарцов С.М. та головний інспектор Вовчанського РВГУДСНГ України Харківської області Цапков Є.О., учасники АТО Пустовар О.В. та Іванов Ф.С.
Військові продемонстрували глядачам майстер-класи «Розбір автомата», «Гасіння пожежі», надали змогу усім бажаючим потримати зброю в руках та сфотографуватися з нею, а ще були суддями на етапі гри «Вибухонебезпечні предмети».
- учитель фізичної культури Галич В.Ф. оголосив програму гри та представив суддів конкурсів і спортивних змагань. За перемогу боролися 5 команд, до складу яких входили учні із Рубіжненського та Гатищенського НВК. Спортивні змагання почалися зі «Смуги перешкод», яка стала найбільш яскравим етапом гри, де азарт і позитивні емоції просто зашкалювали. Учасники заряджали своєю енергетикою всіх присутніх. Змагаючись у силі та швидкості,учні ставили свої особисті рекорди. «Встановлення намету», «Метання гранати», «Ходьба на лижах»– ось неповний перелік конкурсів цього етапу. І все виходило.
Далі команди змагалися на «Велосмузі», показували свої знання з «Медичної підготовки» та «Вибухонебезпечних предметів», демонстрували глядачам туристичні навички, розпалювали вогнище,одягали протигази на етапі «Цивільної оборони».
А в цей час учні, які не були задіяні у військово-патріотичній грі, мали змогу взяти участь у різноманітних майстер-класах, які проводили працівники навчально-виховного закладу.
«Настільний теніс», «Шашки», «Українська вишивка», «Виготовлення квітів із натуральної шкіри», «Виготовлення виробів із газетних трубочок» - все це викликало великий інтерес в учнів.
А після змагань всіх присутніх чекала запашна польова каша-справжня українська страва, після якої були оголошені результати змагань військово-патріотичної гри . Цей спортивно- масовий захід поповнив запаси гарного настрою кожному учаснику та глядачеві. Ще довго вони обмінювалися враженнями один із одним. Було зрозуміло: ця гра нікого не залишила байдужим. А це- головне! Отже, наступного року знову відбудуться змагання. І, можливо, у них будуть брати участь ще більше команд із інших шкіл.
Наприкінці зустрічі вчителі в теплій та дружній атмосфері за круглим столом підвели підсумки педагогічної естафети. Поділилися враженнями, обговорили виконання окремих завдань, що визначені Концепцією нової української школи, та домовилися й надалі співпрацювати у вирішенні окреслених завдань щодо формування національного-патріотичного виховання учнів. А, отже, до нових зустрічей!
|